producent refulerów, odwadniaczy - zwir-kop
taśmociąg

Cięcie plazmą CNC

Zanim metalowe elementy zostaną przekazane do obróbki są często przycinane na wymiar. Istnieje wiele metod dokonywania obróbki metali, lecz w ostatnim czasie jedną z popularniejszych - oprócz mechanicznych lub ręcznych z użyciem narzędzi- jest cięcie plazmą CNC. Korzystając z odpowiedniej wypalarki, można dość łatwo i szybko wyciąć elementy o różnym kształcie, w tym m.in. poszczególne części maszynowe, czy nawet części z grubych warstw metalu. To wszystko przy użyciu wysokich temperatur. Jest to przede wszystkim zasługa wysokiego stopnia jonizacji cząstek, charakterystycznej dla materii zwanej właśnie plazmą. Skomplikowane wzory nie stanowią przeszkody do cięcia plazmą CNC, ponieważ przecinarka pozwala na pracę nawet w ciasnych lub wąskich przestrzeniach, dzięki czemu metale można obrabiać praktycznie w każdej pozycji. Jakie metale można ciąć metodą plazmową CNC?

Zainteresowany naszą ofertą? - Zapraszamy do współpracy!

Cięcie plazmą CNC – skuteczna metoda obróbki metali

Cięcie plazmą CNC stosowane jest obecnie w celu dokonywania fragmentaryzacji większości materiałów zdolnych do przewodzenia prądu. Są to zatem m.in. aluminium, a także stal nierdzewna i czarna. Nasze nowoczesne wycinarki plazmowe, jakie posiadamy w naszym zakładzie, sprawdzają się w tym wypadku doskonale. Istotną zaletą jest fakt, iż np. cięcie plazmą blach nie wymaga wcześniejszego ich oczyszczania. Ta metoda sprawdza się zatem świetnie przy cięciu również części zardzewiałych czy posiadających pomalowaną powłokę. Poza tym warto stosować ją również przy cięciu więcej niż jednej blachy jednocześnie, ponieważ w takiej sytuacji również sprawdza się poprawnie. Wcześniej należy jedynie przeznaczone do cięcia blachy ułożyć w formie stosu.

Podczas uruchomienia maszyny, za pomocą zapłonu o wysokiej częstotliwości aktywowany jest najpierw łuk pomocniczy między dyszą, a elektrodą. Moc łuku w momencie styku z metalem zwiększa się umożliwiając jego cięcie. Oprócz prostych powierzchni metalowych, łuk pomocniczy znajduje zastosowanie podczas cięcia siatek, czy ogrodzeń.

Dlaczego warto wybrać metodę plazmową CNC?

Cięcie metodą plazmową CNC pod względem dokładności oraz jakości wycinanych detali stawia technologię plazmową na stosunkowo wysokiej pozycji wśród dostępnych metod cięcia. Warto podkreślić, że przy wykorzystaniu źródła plazmy, powierzchnia krawędzi wychodzi gładka i równa, a skos jest niewielki. Dodatkowo pozwala na przebijanie materiałów od grubości 25 mm do nawet 150 mm przy stali nierdzewnej. Kolejnym atutem obróbki metalu metodą plazmową CNC jest szybkość cięcia, która wypada bardzo dobrze w porównaniu z cięciem paliwowo – tlenowym, laserem, czy wodą.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która dba o jakość wykonywanych usług i bezpieczeństwo swoich pracowników. Dzięki przecinarkom plazmowym, cięcie metalu jest niezmiernie proste i trwa do kilkunastu minut. Niewielki stopień podgrzewania jest bezpieczny zarówno dla operatora, jak i dla Państwa materiału, który oddaliście do obróbki. W razie jakichkolwiek pytań - zapraszamy do kontaktu!

Cięcie plazmowe blach - co można ciąć?

Plazma ma wyjątkowe właściwości, przez co można ją zastosować w przypadku przeróżnych materiałów - nawet wyjątkowo grubych blach. Nasza firma jest w stanie obrabiać metale, które dobrze przewodzą prąd oraz aluminium czy też stal nierdzewną. W przypadku cięcia plazmowego blach można wycinać również takie obiekty jak: narzędzia, części mebli, balustrady, elementy konstrukcji stalowych, a także maszyny.

Jakie są sposoby wypalania plazmowego blach?

Omawiając wypalanie plazmowe blach, należy wspomnieć o podstawowych sposobach cięcia. Po pierwsze cięcie standardowe, czyli od krawędzi do krawędzi. Po drugie cięcie szablonowe, które zaczyna się od środka wraz ze zgodnie z ustalonym schematem. Następnie żłobienie - jest to tworzenie regularnych żłobień w obrabianym materiale. Kolejno ukosowanie, które polega na cięciu celem uzyskania skośnej krawędzi. Cięcie zmechanizowane następuje po zainstalowaniu system na stole CNC. Niezależne od wybranego sposobu, najpierw należy wybraną blachę odpowiednio przygotować. Poddaje się ją oczyszczaniu, ponieważ wszelkie pozostałości farby negatywnie wpływają na jakość krawędzi cięcia.

Konkretne zalety wypalania plazmowego blach

Przez cięcie plazmowe blach obróbka przebiega znacznie szybciej niż w przypadku zastosowania innych metod. Ta zaleta wraz z precyzją, a także bardzo wysoką powtarzalnością sprawia, że jest to metoda obróbki, która systematycznie zyskuje na popularności. Do plusów wypalania plazmowego blach można dodać również ograniczenie powstawania odpadów. Materiał, który jest obrabiany w ten sposób, wykorzystywany zostaje w wielu gałęziach przemysłu produkcyjnego. Dzięki procesowi cięcia plazmowego można nadać materiałowi różne kształty i dopasować je do konkretnych potrzeb.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy, że wykonujemy zadania z jak największą precyzją oraz stopniem jakości. Skontaktuj się z nami - wycenimy Twój projekt i zrealizujemy go jak najszybciej.

Usługi cięcia plazmą CNC - sprawnie i zgodnie z wymaganiami

Usługi cięcia plazmą CNC to popularna metoda cięcia elementów stalowych, dzięki której możliwe jest zwiększenie konkurencyjności produktu. Wyróżnia ją również szybkość cięcia oraz wysoka jakość, jeśli chodzi o przygotowane elementy. W naszej firmie usługi te świadczymy sprawnie i zgodnie z wymaganiami klientów. W swojej pracy stosujemy nowoczesne maszyny, które wyróżniają się ogromną precyzją cięcia i szybkością. Ich obsługą zajmują się wykwalifikowani fachowcy, którzy świetnie znają się na swojej pracy. Wypalanie plazmą to innowacyjna metoda, coraz chętniej wykorzystywana w wielu branżach przemysłu, a wszystko przez wzgląd na to, jakie efekty pozwala uzyskać. Zaletą cięcia plazmą jest duża prędkość całego procesu oraz doskonała jakość wyciętych elementów.

Wypalanie plazmą - powtarzalność elementów

Wypalanie plazmą daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o pracę z różnymi materiałami od stali nierdzewnej przez aluminium po stal czarną. Przez wzgląd na pełną automatyzację procesów wypalania możliwe jest uzyskanie precyzyjnych elementów o dużej powtarzalności. To wysoka jakość cięcia gwarantująca uzyskanie precyzyjnych krawędzi. Co ważne, dzięki niewielkiej strefie cięcia możliwe jest zredukowanie to absolutnego minimum wszelkich strat materiałowych. To innowacyjna metoda, która zyskuje rzesze zwolenników. Tak jak zdążyliśmy już wspomnieć, materiały poddawane wypalaniu plazmą nie muszą być wcześniej przygotowywane do tego procesu np. poprzez oczyszczanie. Mogą to być elementy pokryte farbą, zardzewiałe czy brudne. Plazmę wykorzystuje się do cięcia blach, a także siatki, rur czy kształtowników. To naprawdę szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Wypalanie plazmowe blach - wysoka powtarzalność i efektywność

Przez wzgląd na szybkość wypalania plazmowego blach oraz wysoką powtarzalność możliwe jest zmniejszenie kosztów, które obciążają zleceniodawcę pracy. Usługi cięcia plazmą CNC, dzięki wysokiej jakości przecinarkom sterowanym komputerowo są dużo bezpieczniejsze w użytkowaniu dla pracowników. Wszystko ustawione jest elektronicznie, dzięki czemu nie ma konieczności ręcznego sterowania materiałem czy palnikiem. To opłacalna metoda cięcia blachy, dlatego z roku na rok rośnie zainteresowanie wypalaniem plazmowym blach i innych materiałów. Co ważne, wypalanie plazmą daje możliwość stosowania kilku rodzajów cięcia. Jest to cięcie podstawowe, które polega na rozcinaniu obrabianego elementu od krawędzi. Cięcie ukosowe polega na wypalaniu pod kątem, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie pochylonej krawędzi. Występuje także cięcie szablonowe, które przeprowadza się poprzez środek elementu, a także cięcie poprzez żłobienie, czyli tworzenie wyżłobień w materiale. Co ważne, usługi cięcia plazmą CNC przez wzgląd na swoją funkcjonalność i automatyzację mogą ciąć wiele blach jednoczenie, szczególnie po ułożeniu ich na stos, co znaczenie może przyspieszyć przebieg wszystkich prac. To uniwersalna metoda, która może przynieść naprawdę sporo korzyści.

 

 o firmie   |   refuler   |   odwadniacz taśmowy   |    usługi refulerem   |    zapytania ofertowe   |   kontakt      

 

 

projekt i wykonanie IMAGO